Přejít k hlavnímu obsahu
Odvety ve velkém zlínském stylu, sledge hokejisté kanárem vyřadili Spartu

Odvety ve velkém zlínském stylu, sledge hokejisté kanárem vyřadili Spartu

Zlín

Sledge hokejisté Lapp Zlín dokonali obrat série prvního kola play-out se Spartou, když o víkendu dvakrát vyhráli na ledě soupeře (v sobotu 7:1). V nedělním duelu Pražané nastoupili hodně oslabení, po sobotním utkání měli velké ztráty. I tak ševci dovedli zápas k poklidnému vítězství 6:0 a sérii ovládli 2:1 na zápasy. V sérii o páté místo vyzvou Ostravu, začíná se 9. nebo 10. března ve Zlíně.

 

Proti oslabenému soupeři se Zlínští chopili od úvodního vhazování iniciativy, soupeře přestříleli 35:3 a celkově mu nadělili kanára. O čtyři góly se postaral Zdeněk Hábl, po jednom uspěl Marian Ligda a Miroslav Zdražil. Sváteční střelec uspěl ve druhém špílu za sebou.

 

Do Prahy jsme jeli s tím, že chceme otočit sérii, což se nám podařilo do puntíku. Myslím, že v obou zápasech jsme podali velmi dobrý výkon, o čemž svědčí jednotlivé výsledky. Rozdíl oproti zápasu ve Zlíně byl v tom, že tentokrát jsme dokázali proměnit šance. Kluci si díky tomu začali víc věřit a už to jelo tak, jak mělo. Kluky musím pochválit, hráli aktivně a zasloužili si to. Sice letos hrajeme play-out, ale i k těmto zápasům všichni přistoupili velmi zodpovědně,“ těšilo trenéra Zlína Tomáše Sedláčka.

 

Ševci tak postoupili z prvního kola play-out do série o páté místo s Ostravou. Začnou doma, 9. nebo 10. března. Druhý a případně třetí rozhodující duely jsou na programu o týden později (16. a 17. 3.) v Ostravě.

 

Ostrava je velmi těžký soupeř. Mají nadstandardního brankáře, ale gól se dá dát každému. My uděláme maximum pro to, abychom uspěli a abychom sezonu zakončili vítězně,“ dodal zlínský lodivod.

 

S Ostravany se hráči z Baťova města utkali v základní části dvakrát. Venku padli 0:3, doma vyhráli 3:2 v nájezdech. V obou případech byli Zlínští výrazně lepším týmem, prim hrál ale gólman Flamingos Kudela.

 

Autor: Michal Konečný

Foto: SHK Lapp Zlín