Přejít k hlavnímu obsahu
K očkování se mohou registrovat už i zájemci od 12 let

K očkování se mohou registrovat už i zájemci od 12 let

St 30. 6. 2021 - 18:00 Zlín

Ve čtvrtek 1. července se spustí registrace k očkování proti onemocnění covid-19 pro osoby ve věku 12 až 15 let. Nově lze také změnit termín druhé dávky očkování.

 

Od 1. července se mohou k očkování přihlašovat také nezletilí ve věku 12 až 15 let. „U očkování osob ve věku 12 až 15 let musí být přítomný jeden ze zákonných zástupců. U dané věkové skupiny je nezbytné, aby byl na očkovacím místě k dispozici pediatr nebo praktický lékař pro děti a dorost. Ve Zlínském kraji to bude možné na 6 očkovacích místech,“ uvedl hejtman Zlínského kraje Radim Holiš.

 

Očkování pro zájemce spadající do věkové kategorie od 12 do 15 let zajišťuje Krajská nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně, Uherskohradišťská nemocnice, Vsetínská nemocnice, Kroměřížská nemocnice, IVF Luhačovice a Medical plus v Uherském Hradišti.

 

Nově si mohou zájemci o očkování také zkrátit interval mezi první a druhou dávkou vakcíny. Domluvit si změnu termínu mohou lidé na lince 1221. „Změna termínu druhé dávky může pomoci těm, kteří už mají naplánovanou dovolenou nebo jinou neodkladnou záležitost. Ale této možnosti by měli lidé využívat co nejméně. Změna termínu totiž může zkomplikovat koordinaci očkování na jednotlivých očkovacích místech,“ řekl hejtman Radim Holiš.

 

Ve Zlínském kraji bylo k 29. červnu vyočkováno celkem 425 855 dávek vakcín. Ukončené očkování proti onemocnění covid-19 má v kraji už 169 039 osob. „Pro kolektivní imunitu je důležité, aby se očkovalo co nejvíce lidí. Očkování významně snižuje riziko šíření onemocnění covid-19,“ dodal Holiš.