Berani nestačili na Plzeň, na Kladno ztrácejí už jedenáct bodů

Hokejisté Zlína si v Tipsport extralize připsali další porážku. Berani proti Plzni nenavázali na poslední dvě domácí výhry, v úterý večer Škodovce před vlastním publikem podlehli 1:2 a na předposlední Kladno z poslední příčky ztrácejí už jedenáct bodů.

Zlínu k lepšímu výsledku nepomohl ani kanadský útočník Alexandre Mallet. Posila z Komety, která do Baťova města přišla v den zápasu výměnou za Adama Zbořila, si tak připsala ve žlutomodrém dresu neúspěšnou premiéru.

Jediný gól Beranů vstřelil za nepříznivého stavu 0:2 ve 45. minutě Antonín Honejsek, který se prosadil v přesilové hře. Závěrečný tlak ale vyrovnání nepřinesl. Zlín i nadále sráží slabá produktivita a žalostná koncovka.

Před zápasem jsme si řekli, že začneme aktivně, ale bohužel první třetina z naší strany nebyla dobrá. Úplně jsme ji ztratili, hned první střídání jsme se dostali pod tlak a Plzeň byla lepší až do konce třetiny. Ve druhé části jsme měli pasáž deseti, dvanácti minut, kdy jsme se toho dostali, ale bohužel jako vždy jsme si nepomohli přesilovkami. To samé na konci zápasu, kdy jsme hráli početní výhodu pět na tři. Jeden gól z těchto přesilovek nám chyběl k jednomu bodu a následnému prodloužení. Za třetí třetinu tam aktivita byla, ale dali jsme pouze jeden gól. Za pasivitu v první třetině jsme zápas ztratili,“ zhodnotil duel asistent trenéra PSG Berani Zlín Luboš Rob.

Moravané vůbec nezachytili úvod utkání a brzy inkasovali. Vyloučení Hejcmana ze 2. minuty skončilo předčasně, již po 22 sekundách početní výhody otevřel skóre švédský útočník Blomstrand a připsal si 15. gól v sezoně.

Domácí se mohli dostat do hry ve dvou početních výhodách, brankáře Svobodu ale prakticky neohrozili.

Plzeň své vedení navýšila ve 35. minutě, kdy se povedenou kličkou prosadil Kantner. Zlíňané udeřili až v úvodu závěrečné části. V početní výhodě zatlačili soupeře a střelou z kruhu snížil Honejsek. Pět minut před koncem zápasu měl Zlín ideální šanci vyrovnat v početní výhodě. Nejprve byl vyloučený Jiříček, kterého následoval Budík. Berani se však v přesilovce pět na tři neprosadili. Svobodu v plzeňské brance domácí nepřekonali ani v závěrečné power play, kterou navíc poznamenalo Honejskovo vyloučení.

Měli jsme dobrou první třetinu, vytvořili jsme si spoustu brankových příležitostí, ale proměnili jsme pouze jedinou. Domácí ve druhé třetině přidali na tempu. Byli jsme pod tlakem i vinou našich vyloučení, přesto jsme vedli 2:0. Věděli jsme, že Zlín půjde do třetí třetiny s maximálním nasazením, což se potvrdilo. Měli jsme hodně vyloučených, čímž jsme Zlínu umožnili snížit. V závěru i s trochou štěstí jsme uhráli výsledek, který nám přinesl tři body. Mužstvo předvedlo obětavý výkon, a to je cesta, kterou musíme jít. Zlínu bych popřál, aby se z této svízelné situace dostal, mám odsud velmi dobré vzpomínky. Soupeř nehrál vůbec špatně, je to hlavně o hlavách a psychice,“ říká trenér Plzně Václav Baďouček.

Zlín hraje v pátek 3. prosince na ledě pražské Sparty.

PSG Berani Zlín - HC Škoda Plzeň 1:2 (0:1, 0:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 46. Honejsek (Okál) - 3. Blomstrand (Čerešňák, Bulíř), 35. Kantner (Marcel, F. Přikryl). Rozhodčí: Hradil, Ondráček - Rampír, Bohuněk. Vyloučení: 4:7. Využití: 1:1. Diváci: 1000 (omezený počet).

Zlín: Kašík - Gazda, Mamčics, O. Němec, Suhrada, T. Hanousek, M. Novotný, Ferenc - Flynn, P. Sedláček, Kubiš - Okál, Honejsek, Mallet - Michasenjok, Hejcman, Zabusovs - Karafiát, R. Veselý, Köhler. Trenér: Jenáček.

Plzeň: M. Svoboda - Čerešňák, Kaňák, Jiříček, Graňák, Budík, Kvasnička, Kremláček - M. Lang, Mertl, Dzierkals - Bulíř, G. Thorell, Blomstrand - Schleiss, Kodýtek, F. Suchý - Marcel, F. Přikryl, Kantner. Trenéři: Baďouček a Říha.