Přejít k hlavnímu obsahu

Kočka v oreganu v podání Slováckého divadla přinese emoční nálož

Pá 22. 4. 2022 - 13:03 Uherské Hradiště

Už tuto sobotu uvede Slovácké divadlo premiéru další netrpělivě očekávané novinky, kterou je Kočka v oreganu britského dramatika, scenáristy a režiséra Torbena Bettse. Inscenace měla světovou premiéru v roce 2014 v Londýně a přes noc se stala doslova senzací. Nyní se jí pod vedením slovenského režiséra Miroslava Lukačoviče dočkají i uherskohradišťští diváci.

 

Příběh začíná na seznamovací party dvou párů nových sousedů kdesi v malém městečku v Británii. Intelektuální, politicky a sociálně korektní názory jedněch třaskají o kulturu plechovkového piva a fotbalového fanouškovství druhých, což vytváří spoustu humorných situací. Zdá se, že noví sousedé nemají nic společného. Nebo je to přece jen jinak, zkrátka proto, že jsme lidé a všichni máme podobné starosti?

 

Text Torbena Bettsa je výnimočným dielom. Je svieži a zároveň hlboký. Pre mňa je z istej časti sebareflexívny, no zároveň presne pomenúvajúci problémy komunikácie v súčasnom svete a to, aký veľký môže byť ich dopad. Dôležité je, že autor pracuje s textom primárne komediálne, no nezdráha sa v dôležitých okamihoch žáner úplne zmeniť,“ říká režisér Miroslav Lukačovič.

 

Ten do rolí dvou manželských párů obsadil Pavlínu Hejcmanovou, Jitku Hlaváčovou, Pavla Šupinu a Františka Maňáka. „Věřím, že se nám z textu podaří vyloupnout všechno, co obsahuje - a to je široká škála od směšných situací až po momenty, ze kterých zamrazí. Pokud vše dopadne, jak má, budou diváci odcházet s pěknou emoční náloží, prozrazuje Pavel Šupina.

 

Dramaturgyní novinky Kočka v oreganu je Iva Šulajová, výpravu vytvořila Veronika Watzková. Hudbu složil Juraj Haško a o pohybovou spolupráci se postarala Tereza Mitro. Premiéra Kočky v oreganu je na programu v sobotu 23. dubna v 19 hodin.

 

Foto: Filip Fojtík