Přejít k hlavnímu obsahu

Igor Stránský ve Slováckém divadle naservíruje Hostinu dravců

Uherské Hradiště

Inscenační tým Slováckého divadla v čele s emeritním ředitelem Igorem Stránským představí divákům už tuto sobotu 27. dubna premiéru inscenace Hostina dravců. Napínavé drama s prvky černého humoru napsali francouzští autoři Vaché Katcha a Julien Sibre a dočkali se za ně mnoha ocenění.

 

Francie roku 1942. Vybraná společnost sedmi přátel oslavuje, panuje skvělá nálada. Najednou se před domem ozve střelba, na ulici zůstávají ležet dva zabití němečtí důstojníci, pachatel je neznámý. Do domu vtrhne gestapo a žádá jako odplatu z každého bytu po dvou rukojmích, které s největší pravděpodobností čeká smrt. Ale důstojníci gestapa nejen že společnosti dovolí dokončit večeři až do dezertu, ale ještě „umožní“ oslavujícím, aby si dva rukojmí ze svého středu vybrali sami. Začíná hostina dravců, která prověří vztahy i charaktery jednotlivých postav…

 

Hlavním tématem inscenace je člověk, který se v mezních situacích mění k nepoznání až na dravce. To, kdo je dravec, bude divák poznávat postupně. V té hře je sedm hlavních postav, sedm sympatických lidí plných životního elánu, a všech sedm se svým způsobem změní, ibližuje hru Igor Stránský, pro kterého se jedná o neuvěřitelnou 99. režii.

 

Představitelka hostitelky Sophie Kateřina Michejdová dodává: Podle mě je Hostina dravců o lidskosti v tom nejhorším slova smyslu. O pudu sebezáchovy, touze po přežití, zbabělosti, sobectví a všech dalších, typicky lidských vlastnostech.”

 

V novince se vedle Kateřiny Michejdové představí Pavel Hromádka, Zdeněk Trčálek, Tereza Novotná, Daniel Gajdoš, Jiří Hejcman, Tomáš Žilinský a Lukáš Matěj.

 

Slavnostní premiéra Hostiny dravců proběhne ve Slováckém divadle v sobotu 27. dubna od 19 hodin.

 

Foto: Kuba Jíra